Jdi na obsah Jdi na menu
 


18 serie

10. 12. 2008
Žabař, kuchař, manželka a její Homer

Jakmile se Líza sesnámí s Michaelem, synem Tlustého Tonyho, je pozvána na večeři do jejich domu při které Tonyho postřelí a převezen do nemocnice. Tony nabízí Michaelovi převzetí podniku a vedení celé mafiánské organizace, ovšem Michael odmítne a na jeho místo nastoupí Homer, který bude mít nelehký úkol.

 

    O jazzu a jiné zvířeně

Bart je nucen navštívit psychiatra kvůli jeho problémům, ten mu ovšem místo léků doporučí uklidňující terapii za pomoci bicích nástrojů. Čím dál více lidí zjišťuje, že to Bartovi opravdu jde a dokonce ho obdivují i členové jedné jazzové kapely, kam se Bart později dostane. V tom okamžiku začíná mít problémy Líza, protože do takové kapely se chtěla dostat celý život a Bart to dokázal za jedinný týden.

 

    Kladivo na Homera

Při návštěvě obchodního centra si Homer koupí sadu knih pro truhláře a domácí kutily. Když ho ale Marge požádá, aby v domě něco opravil, tak se k tomu Homer nemá a knihy jen tak leží různě po domě. A protože jí to už nebaví, tak si zkusí opravit něco sama, objeví v sobě značné zručné nadání a později si otevře i truhlářskou firmu. Ovšem je možné pro někoho ze Springfieldu, aby truhlářskou firmu vedla žena ?

 

    Speciální čarodějnický díl XVII

Další s již klasických speciálního čarodějnických dílů nabízí 3 "hrůzostrašné" příběhy. V prvním uvidíme padat meteorit na Zemi a velmi tlustého Homera, v druhém Golema jakožto legendární monstrum a nakonec si zavzpomínáme na jednu ze Světových válek.

 

    Osudy dobrého vojáka Homera

Když do Springfieldské základní školy přijede armáda a začne lákat nové členy, dokonce i tak nízkého věku jako jsou děti Bartova věku, on sám se rozhodne do armády vstoupit. Marge se snaží Homerovi promluvit do duše, aby šel přihlášku zrušit a tím Barta odhlásit, protože je to prý velice nebezpečné, ačkoliv Homer se po této návštěvě do armády přihlásí sám.

 

    Vočko veršotepcem

Homer slíbil Vočkovi, že na jeho narozeniny řádně oslaví a dokonce pojedou rybařit. Ačkoliv Homer na vše zapomene a Vočka zklame. Vše se snaží opět zachránit Líza, které o jedné osobnosti ve Springfiledu udělá referát a dokonce přiloží i jeho tvorbu, nakonec se zjistí, že se v něm skrývá básník.

 

    Umění na špejli

Po tom co je Homer vyhozen z jaderné elektrárny si pořídí zmrzlinářské auto a dělá tak radost dětem v okolí. U nich doma se hromadí dřívka od Homerovy zmrzliny a tak z nich Marge začne dělat různé skulptury populárních občanů Springfieldu, které se stanou brzy populárními.

 

    Parťáci

Nikdo z Bartových přátel nechce přijít na Nelsonovu oslavu narozenin a tak ho Marge popožene, aby tam zašel alespoň on sám. Po oslavě se Bart stane nelsonovým nejlepším přítelem a je tak pod jeho ochranou, ovšem jakmile se znovu začne stýkat s Milhousem, přátelství je u konce.

 

    Kill Gil

Simpsonovi se během vánoční horečky seznámí se smutným Gilem, santou z obchodního centra a pozvou ho k sobě domů. Situace se pomalu začíná horšit, protože Marge neví jak by mu řekla, aby už po Novém roce konečně odešel.

 

    Akvamanželka

Při sledování domácího videa je Marge značně vystresovaná, protože si vzpomene na něco strašného co se jí přihodilo během dětství v Barnacle Bay. Homer se tedy uvolní v práci se celá rodina jede na výlet právě na toto místo, aby vše napravil. Situace se, ale ještě zhorší a Marge chce, aby si vše Homer odčinil na rybolovné lodi a k němu se přidá i Bart.

 

    Pomsta bývá nejsladší natřikrát

Dějen jsou tentokrát tři příběhy, které si rodinka vykládá při jízdě autem, příběhy o pomstě. Jedna z nich je parodie na slavného Batmana, další na Hraběte Monte Christa a třetí je o Milhousovi, který se mství všem lidem, kteří mu kdy ublížili díky senzační zbrani.

 

    Malá velká holka

Liza se díky školnímu projektu dostane do Městské haly, kde má předvést své dílo. Ovšem v tom se vše strhne ve velkou shodu náhod a vše jakoby náhodou zachrání Bart. Za tento hrdinský čin dostane možnost řízení auta, díky němuž pozná pěknou starší dívku jménem Darcy, ale později zjistí, že má mnohem víc požadavků než se zdá a musí se s ní rozejít.

 

    Vyrůstáme ve Springfieldu

Ekcentrický umělecký filmař Declan Desmond nabídne Springfieldu natočení unikátního dokumentu a najme si na to pár lidí přímo z města. Dokument má pojednávat o vývoji springfieldu od historie až po současnost a najdeme v něm mezi hlavními aktéry i Marge, Vočka nebo Homera.

 

    Zpívá celá spodina

Líze se nelíbí, že děti Cletuse nechodí do školy a tak jim navrhne soukromou výuku, cestou ale zkusí Krustyho novou show, kde mají zpívat děti, a jsou vybráni. Stanou se z jich skoro jiní lidé a účinkují na show ve městě. Bart v místní kavárně rozpoutá chaos pověrou o jejich bývalém kuchaři ze školy, který měl jako součást každého receptu strašidelné duchy a je poslán do psychiatrické léčebny, kde si vybuduje vynikající vztah s terapeutkou.

 

    Romouš a Julizna

Děda Simpson se ocitne sám v domě se Selmou a po nějakém alkoholu a polibcích se do sebe zamilují tak, že se vezmou i přes značné námitky Patty a Homera. Nikdo ale neví jak vztah dlouho vydrží.

 

    Homerazzi

Marge naléhá na Homera, aby nafotili nové snímky do zničeného fotoalba a na jedné fotce najdou Duffmana a upítku Boobarelly jak spolu randí. Homer si myslí, že by fotka mohla mít cenu a prodá ji do bulváru, kterému se to tak líbí, že Homera zaměstná jako paparazziho, tedy postracha místních celebrit.

 

    Pařanka Marge

Marge se po návštěvě PTA, kde po ní chtějí vlastní e-mail, rozhodne, že začne aktivně používat internet. Po nějaké době, kdy už se na internetu dostatenčně orientuje se přidá do známé online hry zvané "Earthland Realms". Když tam potká velmi dobrého hráče zvaného "Temný Rytíř", řekne si, že by ho nějak chtěla najít a to taky udělá za pomoci Lízy.

 

    Zmýlená neplatí

Bart se stane místním hrdinou po tom, co chytí při baseballu těžký míček a Springfieldští Izotopové postoupí poprvné v životě do ligového šampionátu. Ovšem hned v dalším zápasu Bart zkazí rozhodující míček a je kritizován nejen celým týmem. Sláva se tak zdá být pomíjivá ...

 

    Hoří !

Další z Homerových eskapád vede do hasičské stanice, kde strpí opravdový nepořádek a většina místních hasičů je poslána do nemocnice. Stane se tak spolu se Skinnerem, Vočkem a Apuem dobrovolným hasičem, ale začíná jim pomalu vadit, že takhle těžká práce není placená a nastávají neshody.

 

    Stůj, nebo můj pes vystřelí

Po tom co spasitel Homera zachrání z labyrintu je poslán do zvířecí policejní akademie ve Springfiledu, kde bude vycvičen jako speciální policejní pes. Ovšem policejní psi už bohužel nemají tolik času na hraní se svým páníčkem a to by mohlo vadit.

 

    24 minut

Další z parodií, tentokrát na seriál 24 Hodin. Zachycuje 24 minut jednoho napínavého odpoledne, kdy se skupina kluků v čele s Jimbem a Bartem snaží sabotovat přehlídku dortů ve škole a školní organizace se jim v tom snaží zabránit a Barta zastavit. Povede se jim to ?

 

    Jak si Kent pustil pusu na špacír

Homer se cestou od zubaře domů zastaví pro zmrzlinu a shodou náhod si zakoupí výherní miliontý kornout zmrzliny a vyhrává možnost účinkování v televizní show Kenta Brockmana, kde ho polije kávou. Kent vypustí opravdu ošklivou nadávku, která se rozšíří po celém městě a vypadá to, že bude s jeho kariérou konec